Taxifolin – aktívna látka v boji proti COVID-19

Čo je to Taxifolin?

Taxifolin ako účinná chemická zlúčenina sa stala nádejou v boji proti koronavírusu, kedy ju viacerí vedci menovali ako mimoriadne efektívnu v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19. Taxifolin a Quercetin pôsobia ako blokátory proteázy vírusu SARS-CoV-2. Taxifolin a Quercetin sú tiež jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov, ktoré majú mimoriadnu schopnosť ochrany DNA, proteínov a lipidov pred oxidačným poškodením.

Taxifolin sa nachádza v ihličnanoch, ako je Dahurský smrekovec, Tis čínsky, ale tiež v kvetoch stromu čeľade bôbovité – Sophora Japonica, alebo v listoch stromu Engelhardia roxburghiana vyskytujúceho sa v juhovýchodnej Ázii, a tiež v extrakte silymarínu zo semien Ostropestreca mariánskeho.

Ako pôsobí Taxifolin?

Taxifolin je biologicky aktívnou látkou, ktorá efektívne dokáže blokovať proteázu vírusu SARS-CoV-2. Taxifolin tiež zabraňuje množeniu vírusu v bunkách a zlepšuje imunitu ľudského organizmu. Dôležitý je i fakt, že Taxifolin ani pri vysokých dávkach nepreukazuje v ľudskom tele žiadne toxické vlastnosti a jeho konzumácia nevykazuje vedľajšie účinky.

Taxifolin má pritom až tri krát silnejšie antioxidačné vlastnosti než Quercetin, ktorý je pri liečení kovidu vhodnou doplňujúcou látkou so synergickým aspektom k Taxifolinu. Quercetin je až trojnásobne silnejším antioxidantom než vitamín C a zvyšuje účinnosť Taxifolinu, vďaka čomu sa preukázateľne zlepšuje inhibícia množenia koronavírusu.

MÁTE OTÁZKY?

Radi Vám ich zodpoveieme

Pre koho je vhodné užívanie zmesi flavonoidov Taxifolinu?

Taxifolin -Dihydrokvercetin je tiež odporúčaný Slovenskou spoločnosťou alergológie a klinickej imunológie (SSAKI) ako jedna z možností profylaxie a liečby ochorenia Covid-19. Jeho užívanie je pre zdravie človeka prospešné a nepreukazuje žiadne toxické vlastnosti ani pri vyšších dávkach. Zmes flavonoidov Taxifolinu o čistote 98 % a Quercetinu o čistote 98 % v kombinácii s vitamínom C, ktorý prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému, sú kombináciou maximálne vhodnou v čase pandémie COVID-19 pre bežnú populáciu, rizikové skupiny, ako aj zdravotníckych pracovníkov, ľudí pracujúcich v prvej línii a všetkých tých, ktorí sú vystavený možnosti kovidovej infekcie.

Taxifolin je v prípade vírusovej infekcie vhodné kombinovať i s Imunokomplexom X, L-lyzínom a ďalšími minerálmi či vitamínmi D,E a Zinkom. Taxifolin je vhodný pre posilnenie imunity pre každého a s jeho výberom či vhodnou kombináciou s ďalšími vitamínmi a výživovými doplnkami vám radi poradíme.