Korona – ako sa chrániť a posilňovať vašu imunitu

Korona – aké riziká sú s ňou spojené

Korona alebo aj kovid je vírusovým infekčným ochorenim, ktoré vyvoláva koronavírus SARS-CoV-2. Korona bola ako choroba prvý krát identifikovaná u pacientov v Číne v meste Wu-chan v roku 2019, kde sa u pacientov prejavovali závažné problémy respiračného systému, poškodenia dýchacích ciest a pľúc, ktoré v mnohých prípadoch viedli k smrti pacientov.

Korona čiže ochorenie spôsobené vírusom COVID-19 sa postupne rozšírila do celého sveta a známe sú i jej ďalšie mutácie, ako napríklad Delta a Omikron, ktoré rovnako napádajú dýchacie cesty a sú sprevádzané podobnými príznakmi ako COVID-19. Korona napáda v tele priamo samotné bunky, ktoré poškodzuje. Môže vyvolať i viaceré poškodenia iných orgánov než pľúc, najčastejšie obličiek a zhoršiť stavu ďalších pridružených ochorení v tele človeka.

Korona a bunková imunita

Korona je nebezpečným ochorením, ktoré sa môže u každého človeka prejavovať trochu inak. U niektorých pacientov je pri korone zaznamenávaný ťažký priebeh až smrť, u iných ľahší priebeh až úplná nevedomosť pacienta, že ochorenie COVID-19 majú v tele alebo ho už prekonali. Z tohto pohľadu je veľmi dôležitý dobrý imunitný systém pacientov a bunková imunita, ktorá dokáže bunky ochrániť v prípade napadnutia koronavírusom.

Aby bunky dokázali rýchlo reagovať na napadnutie koronou, vysoká bunková imunita a jej rýchla reakcia je veľmi potrebná. Vo viacerých prípadoch dokáže celkom zamedziť vniknutiu vírusu do bunky alebo zastaviť jeho šírenie či spomaliť priebeh. Na podporu imunity – pri prevencii a v zvýšených dávkach počas pandémie sú odporúčané imunomodulátory, ktoré dokážu imunitný systém aktivovať v správnom čase.

MÁTE OTÁZKY?

Radi Vám ich zodpoveieme

Voči korone sa môžete chrániť posilňovaním bunkovej imunity flavonoidmi

Voči korone – pri prevencii i v čase keď už sa korona do tela dostala či počas liečby ochorenia môžete svoju bunkovú imunitu chrániť alebo jej dopomáhať a posilňovať ju flavonoidmi. Flavonoidy – Quercetin Taxifolin sú prírodnými antioxidantami, ktoré podporujú imunitný systém, bunkovú imunitu a podieľajúcich sa na obnove poškodených buniek.

Aktívne prikrytie flavonoidmi pri korone Quercetinom a Taxifolinom je približne 4 hodiny. Z tohto dôvodu sú pre zvýšenú ochranu v dobe šírenia vírusu i v dobre vypuknutia ochorenia v tele vhodný pravidelné zvýšené dávky týchto imunomodulátorov doplnené o vhodné vitamíny, minerály, betaglukány a iné výživové doplnky. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.