Imunita vás môže ochrániť voči vírusom i COVIDu-19

Správne fungujúca imunita – cesta k celkovému zdraviu

Dobrá imunita je pre ľudský organizmus veľmi dôležitá. chráni ho pred chorobami, udržuje telesné funkcie, zabezpečuje funkčnosť organizmu, zlepšuje telesné funkcie a pomáha organizmu správne fungovať a cítiť sa vitálne. Dobrý imunitný systém dokáže rýchlo reagovať v momente, keď telo nápadnú rôzne baktérie či vírusy z vonkajšieho prostredia. Tie, ak sa aj do tela dostanú, vďaka imunite s nimi telo dokáže ľahšie bojovať.

Pravidelné posilňovanie imunity je preto veľmi dôležité. Telo človeka má pritom takzvanú získanú imunitu, ktorú získava počas života tým, že prichádza do kontaktu s patogénmi a pamätá si ich.
 Základom je udržiavanie imunity v dobrej kondícii, čo dosiahneme tak, že dodržujeme správnu životosprávu, máme dostatok pohybu a spánku. Dôraz treba klásť na pravidelné dopĺňanie dôležitých vítamínov, antioxidantov, imunomodulátorov.

Posilnená imunita vďaka vitamínom či imunomodulátorom

Posilňovanie imunity je dôležité celoročne. V niektorých ročných obdobiach telo dokáže čerpať vitamíny ľahšie, napríklad vitamín D zo slnka počas leta alebo sezónne vitamíny z ovocia a zeleniny, inokedy je ich potrebné dopĺňať z výživových doplnkov a vitamínových suplementov.

Dobrá imunita vás dokáže ochrániť i pri priamom kontakte s vírusmi, vrátane vírusu COVID-19, na ktorý dokáže rýchlo reagovať alebo zastaviť jeho šírenie v tele či zmierniť príznaky. Odporúčané je pravidelné užívanie imunomodulátorov, ktoré výrazne podporujú imunitu a pomáhajú i v boji s chorobami v tele. takýmito imunomodulátormi sú polysacharidy a beta glukány, ktoré sa v hojnej miere vyskytujú v hubách a ich extrakty sa využívajú v rôznych výživových doplnkoch, napr. Imuno komplex X. Hlavné zameranie imunomodulátorov je protvírusové a protirakovinové. Významné sú tiež na zvýšenie účinkov chemoterapie a potlačenie nežiadúcich účinkov chemoterapie. Taktiež niektoré flavonoidy sa ukazujú ako veľmi perspektívne pri liečbe konkrétnych typov rakoviny, dokonca sú účinnejšie ako niektoré druhy cytostatík, o čom svedčí množstvo najnovších vedeckých štúdií. Perspektívne sú taxifolin, quercetin, apigenin .

MÁTE OTÁZKY?

Radi Vám ich zodpoveieme

Ako posilniť imunitu s betaglukánmi?

Pre podporu imunity sú betaglukány tým správnym riešením. Beta-glukány sú heterogénnou skupinou látok. Sú zložené z molekúl glukózy vzájomne spojených β-glykozidovými väzbami. Betaglukány tvoria súčasť bunkových stien baktérií, húb a rias, kvasiniek i vyšších rastlín.

Betaglukán je komplexný polysacharid. Efektívne podporuje imunitu človeka a imunitné reakcie organizmu voči rôznym druhom baktérií a parazitov. Betaglukány znižujú cholesterol, stabilizujú hladinu cukru v krvi, podporujú krvotvorbu a pomáhajú v odstraňovaní buniek poškodených radiáciou či pri regenerácii a boji voči voľným radikálom. Pre podporu imunity i v boji a pri ochrane voči COVIDu-19 sú veľmi účinné.